Sedulinos al. 49, LT-31231 Visaginas/ Telefonas: +370 386 74642/ Įmonės kodas: 305629256/ El. paštas: edukacija@vivec.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
 
VŠĮ VISAGINO EDUKACIJŲ CENTRAS

Skubame pasidalinti paskutinėmis naujienomis apie testuojamas programas

Parašyta 2019 Balandis 25, Ketvirtadienis 08:46

Tarptautinis projektas „Sveikas gyvenimas – pirmieji žingsniai kuriant laimingą ateitį“
(„Healthy life – first steps in creating happy future“)
(Healthylife)
kodas Nr. LLI-329

Pagrindinė projekto idėja – propaguoti sveiką gyvenimo būdą vaikų ir jaunimo tarpe. 
Praeitą savaitę testuojamos programos „Ekologija“ dalyviai lankėsi Utenos regiono atliekų tvarkymo centre. Pagrindinis edukacinės išvykos tikslas – supažindinti jaunuolius su viena iš pagrindinių aplinkosaugos problemų, ugdyti ekologinę savimonę ir šviesti apie gamtą tausojantį gyvenimo būdą. Apie Utenos regiono atliekų tvarkymo centre organizuojama darbą ir pagrindinius veiklos procesus pasakojo ir su jaunuoliais bendravo sąvartyno eksploatacijos vadovas. Visi dalyviai lankėsi visose atliekų centro aikštelėse ir sužinojo apie ten vykstantį procesą bei kaip tvarkomos tam tikros rūšies atliekos, o svarbiausia kokia šių atliekų tolesnė paskirtis, t.y. kaip ir kam jos perdirbamos.
Galima teigti, kad gautos žinios ir vykstanti šiame centre veikla, pagilino programos dalyvių teorines žinias ir supratimą apie tinkamą atliekų rūšiavimą ir pakeitė jaunuolių požiūrį į gamtos išteklių tausojimą. Kiekvienam dalyviui kilo klausimas, ką gi jie gali padaryti prisidedant prie gamtos išsaugojimo? Čia pat jie rado atsakymą, kad rūšiuodami atliekas į tam skirtus konteinerius savo gyvenamoje aplinkoje, jie atlieka svarbų darbą, siekiant prisidėti prie ekologinių problemų sprendimo.
Edukacinę kelionę vainikavo programos dalyvių apsilankymas Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Čia nustebino dalyvius šiuolaikinės erdvės, galimybės mokytis, mokslinės ir grožinės literatūros gausa, buvo supažindinti su bibliotekoje įgyvendinamomis edukacinėmis programomis vaikams ir jaunimui.
Tačiau didžiausią įspūdį paliko čia veikiantis šeimos skaitmeninių veiklų centras. Šio centro aplankymas buvo neatsitiktinis, kadangi pagrindinė idėja – suaktyvinti skaitmeninių kompetencijų ugdymą , mažinti atotrūkį tarp technologijų kūrėjų ir vartotojų, pristatant mokslo pasiekimus visuomenei. Tai mūsų jaunimo dabartis ir ateitis. Jaunuoliai galėjo pagaminti detalių 3D spausdintuvo pagalba, minti dviratį, atpažinti pasaką dideliame televizoriaus ekrane ir kt.

Testuojamos programos „Žalingi įpročiai“ dalyviai kuria scenarijų ir ruošiasi video filmukų kūrimui bei filmavimui. Pagrindinis šios programos tikslas – ugdyti jaunuolius, motyvuotus sveikai gyventi, nevartoti alkoholio, tabako gaminių, ir kitų psichiką veikiančių medžiagų. Išklausę teorines ir žinias ir dalyvavę praktinėse veiklose, jaunuoliai kuria video filmukus, kviečiančius savo bendraamžius būti sąmoningais ir tausoti savo sveikatą.

Sekite informaciją tinklapyje www.vkn.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Healthy life“.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Eleną Malyavko, elena.malyavko@vkn.lt.
Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino kūrybos namai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.