Sedulinos al. 49, LT-31231 Visaginas/ Telefonas: 8 (386) 74642/ Įmonės kodas: 305629256/ El. paštas: edukacija@vivec.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
 
VŠĮ VISAGINO EDUKACIJŲ CENTRAS

Projekto „Healthylife“ programų „Žalingi įpročiai“ ir „Ekologija“ apžvalga

Parašyta 2019 Kovas 28, Ketvirtadienis 08:24

Tarptautinis projektas „Sveikas gyvenimas – pirmieji žingsniai kuriant laimingą ateitį“
(„Healthy life – first steps in creating happy future“)
(Healthylife)
kodas Nr. LLI-329

Pagrindinė projekto idėja – propaguoti sveiką gyvenimo būdą vaikų ir jaunimo tarpe. Norime pasidalinti informacija apie programos “Žalingi įpročiai” eigą. „Priklausomybė nuo informacinių technologijų”, tokią temą kovo 20 dieną nagrinėjo šios programos dalyviai. Besaikis naudojimasis technologijomis yra pavojingas tiek vaikams, tiek jaunimui. Tai atitraukia juos nuo gyvo bendravimo su žmonėmis, jie mažiau domisi įvykiais juos supančioje aplinkoje, jų pasaulėžiūros ratas siaurėja. Taip pat tai įtakoja jų psichologinę būseną: dažnai kankina nuovargis, galvos skausmai, emociškai išsekę ir kt. Jaunuoliams darosi sunkiau kontroliuoti savo emocijas, ypač, kai nėra galimybių užsiimti jam patinkančia veikla prie kompiuterio. Jie tampa irzlūs, gali greitai supykti arba atvirkščiai: juos apninka apatija, nuobodulys. Dalyviai sužinojo kokie yra kompiuterinės priklausomybės lygiai, kokia veiksniai leidžia atpažinti priklausomybę bei kaip su tuo kovoti. Vėliau visi jaunuoliai atliko praktines užduotis. O taip pat patikrino save, ir turėjo galimybę atpažinti save ar jie yra priklausomi. Tam užpildė „Savikontrolės “anketą pagal psichologę Laurą Bratikaitę. Ne paslaptis, kad didžiąją jaunuolių laisvalaikio dalį užima socialiniai tinklai. Todėl ir čia jaunuoliai turėjo galimybę save įvertinti. Jie pildė „Bergeno priklausomybės nuo „Facebook“ skalę. Džiugu buvo sužinoti, kad šios programos dalyviai nėra visiškai priklausomi nuo kompiuterinių technologijų ir socialinių tinklų.

Kovo 21 dieną vyko ir programos „Ekologija“ užsiėmimai. Tema „ Buitinė chemija – kaip nepakenkti sveikatai“ . Programos dalyviai buvo supažindinti su tuo, kam skirtos buityje naudojamos cheminės medžiagos ir kaip saugiai jas naudoti. Suprato, kodėl svarbu domėtis buitinės chemijos sudėtimi ir kas nustato reikalavimus buitinės chemijos sudėčiai. Taip pat gavo naudingų patarimų, ir nagrinėjo skyrių “Ekoženklai”. Kviečiame pamatyti dviejų programų užsiėmimų akimirkas. 

Sekite informaciją tinklapyje www.vkn.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Healthy life“.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Eleną Malyavko, elena.malyavko@vkn.lt.
Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino kūrybos namai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.