Sedulinos al. 49, LT-31231 Visaginas/ Telefonas: +370 386 74642/ Įmonės kodas: 305629256/ El. paštas: edukacija@vivec.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
 
VŠĮ VISAGINO EDUKACIJŲ CENTRAS

Dalinamės informaciją apie testuojamas programas

Parašyta 2019 Kovas 05, Antradienis 07:18

Tarptautinis projektas „Sveikas gyvenimas – pirmieji žingsniai kuriant laimingą ateitį“
(„Healthy life – first steps in creating happy future“)
(Healthylife)
kodas Nr. LLI-329

Pagrindinė projekto idėja – propaguoti sveiką gyvenimo būdą vaikų ir jaunimo tarpe. Esame pasidalinę informacija viešoje erdvėje apie testuojamas programas, kurios yra numatytas šiame tarptautiniame projekte. Šiuo metu jau aktyviai yra įgyvendinamos šios programos: „Žalingi įpročiai“ ir „Sportas ir jo poveikis sveikatai“. Skubame pasidžiaugti, kad startavo ir programa „Ekologija ir gamtos tausojimas“. Pagrindinis šios programos tikslas – formuoti projekto dalyvių ekologinę kultūrą. Požiūrį į gamtą. Siekiant saugoti, globoti gamtą, racionaliai naudoti jos išteklius, bei dalyvauti, sprendžiant ekologines problemas.

Pirmoji tema buvo įvadinė, buvo demonstruojamos skaidrės apie ekologiją, kaip ji veikia mūsų gyvenimą ir kt. Dalyviai sužinojo apie „Klimato kaitą“, „Žiedinę ekonomiką“ ir „Gamtos išteklių tausojimą“. Vėliau vyko praktinės veiklos. Ypatingai dalyvius palietė tema „Klimato kaita“, kadangi kartu analizavome klimato atšilimą, orų anomalijas, vykstančias Pasaulyje. Vienas dalyvis liko labai nustebęs, išvydęs jos 2017 m. žiemą buvo užšalęs pasakiško grožio Niagaros krioklys. Suprantama, tą lemia klimato kaita, o ją įtakoja žmogaus veikla. Kita dalyvė stebėjosi, kad 2019 m. sausio mėn. Kinijoje iškrito sniegas, kas yra neįprasta. Tad oro kaitą lemia Darnaus vystymosi nebuvimas (angl. ustainable development). Todėl tikime, kad šios programos dalyviai įgiję žinių ir praktinių įgūdžių, prisidės prie Ekologinių problemų sprendimo ir tausos gamtą bei jos išteklius.
Kviečiame pamatyti veiklos akimirkas, įgyvendinamos programos „Ekologija“ metu.
Sekite informaciją tinklapyje www.vkn.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Healthy life“.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Eleną Malyavko, elena.malyavko@vkn.lt.
Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino kūrybos namai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.