Sedulinos al. 49, LT-31231 Visaginas/ Telefonas: 8 (386) 74642/ Įmonės kodas: 305629256/ El. paštas: edukacija@vivec.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
 
STUDIJOS „BENDRAUKIME LIETUVIŠKAI” UGDYTINIŲ EDUKACINĖ IŠVYKA Į UTENOS KOLEGIJĄ

STUDIJOS „BENDRAUKIME LIETUVIŠKAI” UGDYTINIŲ EDUKACINĖ IŠVYKA Į UTENOS KOLEGIJĄ

Všį Visagino edukacijų centro studijos ,,Bendraukime lietuviškai” ugdytiniai su mokytoja Loreta Čižiene vasario 9 dieną lankėsi Utenos kolegijoje, verslo ir technologijų fakultete. Nesuskaičiuojamos emocijos užplūdo vaikus, pamačius robotikos laboratoriją, kurią pristatė kolegijos dėstytojas A. Pranaitis ir pasiūlė patiems mokiniams sukonstruoti ,,chameleonus”, kurie galėjo, judindami liežuvį pagauti grobį. Komandinis darbas parodė, kaip svarbu mokėti studijuoti instrukcijas ir dirbti draugiškai. Visiems pavyko sukonstruoti robotukus ir jų išgaunamus judesius.

Dėstytoja Ingrida Kepalaitė supažindino ir su kitomis kolegijos auditorijomis, papasakojo, kokių specialybių čia galima įgyti. O po pažinties su įmantria technika aprūpintomis patalpomis, mokinių laukė susitikimas ir edukacinė programa su pačia dėstytoja, turinčia hobį – rašyti. Gerbiama Ingrida pristatė savo kūrybos knygas, parašytas aukštaičių tarme. Smagu buvo girdėti tarmišką šnektą iš autorės lūpų, ieškoti panašių tarmiškų ir slaviškų žodžių, aiškintis jų atsiradimą, kurti pasaką be galo ir skaityti iš autorės knygų eilėraščius uteniškių tarme. Puiku, kad suteikta galimybė mokiniams pažymėti lietuvių kalbos tarmių metus, susipažįstant su gyvai skambančia aukštaičių tarme. 2023 metai -Aukštaitijos metai. Tai puiki galimybė atkreipti dėmesį ne tik į savitas aukštaičių tradicijas, patiekalus, bet ir į tarmę, pasidžiaugti mūsų krašto savitumu.

Nuoširdžiai dėkojame Utenos kolegijos dėstytojai Ingridai Kepalaitei už puikų priėmimą ir dovanotas autorines knygas su autografais bei Edukacijų centro administracijai, sudariusiai galimybes edukacinei išvykai ir padėjusiai ugdytiniams praplėsti žinias bei išgirsti tarmišką šnektą.

Kviečiame pamatyti išvykos akimirkas.

Studijos ,,Bendraukime lietuviškai” mokytoja Loreta Čižienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *