Sedulinos al. 49, LT-31231 Visaginas/ Telefonas: +370 386 74642/ Įmonės kodas: 305629256/ El. paštas: edukacija@vivec.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
 
VŠĮ VISAGINO EDUKACIJŲ CENTRAS

Įvyko seminaras „Faktai apie žalingus įpročius“

Parašyta 2019 Geg 08, Trečiadienis 10:10 

Tarptautinis projektas „Sveikas gyvenimas – pirmieji žingsniai kuriant laimingą ateitį“
(„Healthy life – first steps in creating happy future“)
(Healthylife)
kodas Nr. LLI-329

Pagrindinė projekto idėja – propaguoti sveiką gyvenimo būdą vaikų ir jaunimo tarpe. Informuojame apie testuojamos programos „Žalingi įpročiai“ eigą. Balandžio 30 d. Visagino kūrybos namuose naujai renovuotose patalpose vyko seminaras „Faktai apie žalingus įpročius“. Seminarą vedė profesionali psichologė turinti didelę darbo patirtį šioje srityje Tatjana Ščiurina. Seminaro metu buvo griaunami mitai apie elektroninių cigarečių bei jaunimo tarpe populiarių, vadinamų „Vaipų“ nekenksmingumą. Lektorė sugebėjo įrodyti ir pateikė nenuginčijamus faktus, kaip tai kenkia žmogaus sveikatai, ir kokios cheminės medžiagos randamos skystyje, skirtame „Vaipams“ pildyti. Taigi, pasirado elektroninės cigaretės ir „Vaipai“ yra labai pavojingi žmogaus organizmui. Toliau vyko diskusija ir apie narkotikų vartojimo pasekmes bei alkoholio žalą žmogaus organizmui. Čia ypatingas dėmesys buvo skirtas, pateikiant statistinę informaciją, ir realius faktus, kaip žūsta vartojančio žmogaus smegenys. Kokie procesai vyksta su žmogumi, kaip palaipsniui žmogus „ritasi į dugną“. Galima teigti, kad įgytos praktinės žinios pagilino programos dalyvių teorines žinias apie žalingus įpročius bei buvo griaunami mitai apie žalingus įpročius. Reikia paminėti, kad programa tęsiausi ir šiuo metu vyksta prevencinių video filmukų kūrimas ir filmavimai. Pagrindinė video filmukų idėja – kviesti jaunimą susimąstyti apie žalingų įpročių neigiamą poveikį sveikatai bei būti sąmoningais bei tausoti savo sveikatą.

Sekite informaciją tinklapyje www.vkn.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Healthy life“ .
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Eleną Malyavko, elena.malyavko@vkn.lt.
Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino kūrybos namai. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.
Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.